Zaawansowane wyszukiwanie
Wyniki wyszukiwania

Dlaczego warto ubezpieczyć nieruchomość?

przez Joanna Skrzypińska on 18 stycznia 2022
Komentarze:0

Zdarza się, że po wielu tygodniach a nawet miesiącach intensywnych działań, negocjacji, załatwiania formalności stajemy się wreszcie właścicielem upragnionej nieruchomości: mieszkania, domu, lokalu, hali produkcyjnej lub magazynowej… Jesteśmy posiadaczami dodatkowego majątku i musimy poczuć się za niego odpowiedzialni. A jak mówią: licho nie śpi… Ogień, zalanie, wichura, grad, kradzież, dewastacja, przepięcie. Ryzyk jest wiele, to tylko te przykładowe, najczęściej spotykane.

Na pytanie zatem czy warto ubezpieczyć nieruchomość odpowiedź jest jedna – absolutnie TAK. Wyobraźmy sobie hipotetycznie, że nasz dom zniszczyła powódź, zdarzył się pożar czy huragan i zostaliśmy bez dachu nad głową. Nie ubezpieczyliśmy nieruchomości, zapomnieliśmy o tym lub uznaliśmy, że jest to niepotrzebny, dodatkowy wydatek. Czy stać nas teraz będzie na remont lub kupno nowego budynku? Gdzie mamy się podziać? Kto nam pomoże? Rodzina, znajomi, państwo?

Ubezpieczenie ma nam zagwarantować, że w przypadku zniszczenia naszego majątku otrzymamy pieniądze, które pozwolą na jego remont, odbudowę, odtworzenie. Zdarza się, że na zakup nieruchomości zaciągnęliśmy kredyt hipoteczny i wydaje nam się, że bank zadbał o ubezpieczenie naszego majątku, ponieważ do kosztów kredytu doliczył polisę. W większości przypadków mamy jednak ubezpieczone tylko mury i stale elementy związane ze stałymi zabudowami, wykończeniem i elementami instalacji. Zapominamy o ubezpieczeniu mienia ruchomego, takiego jak meble, sprzęt RTV, AGD, PC, fotograficzny, ubrania, książki, narzędzia gospodarcze, sprzęt ogrodniczy, turystyczny, sportowy, wyposażenie związane z naszym hobby, mienie wypożyczone lub służbowe, działa sztuki. Czy wiecie, że mieniem ruchomym jest również nasz czworonóg: pies lub kot, który został objęty ochroną ubezpieczyciela od nieszczęśliwych wypadków? Jeśli przytrafi mu się losowy wypadek, będziemy mogli sfinansować koszty jego leczenia u weterynarza. W przypadku ruchomości firmowych nie zapominajmy o maszynach, urządzeniach, środkach niskocennych, towarach czy też mieniu naszych klientów, które może być u nas przechowywane, choćby w przypadku powierzenia w celu wykonania usługi lub pobytu w naszym obiekcie noclegowym. Jeśli wynajęliśmy lokal i zrobiliśmy na własny koszt w nim remont, pamiętajmy o ubezpieczeniu nakładów adaptacyjnych. Przecież poniesione nakłady na remont czy modernizację mogą ulec zniszczeniu w przypadku pożaru czy zalania.

Warto też zabezpieczyć naszą posesję: bramę, ogrodzenie, podjazdy, chodniki. W sąsiedztwie budynku może znajdować się wiata, altanka, basen, grill ogrodowy, plac zabaw, trampolina, namiot wypoczynkowy, fontanna… To szeroko rozumiane budowle i obiekty małej architektury, które powinniśmy objąć ubezpieczeniem. Do budowli zaliczymy również szambo, przydomową oczyszczalnię ścieków, studnię, pompę ciepła czy panele fotowoltaiczne umiejscowione na działce.

I jeszcze bardzo ważny element zapewniający zabezpieczenie przed ryzykiem wyrządzenia szkód przez nas i naszych bliskich osobom trzecim – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, stosowane zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Nie raz zetknęliśmy się zapewne z przypadkiem, że zalaliśmy mieszkanie sąsiada, uszkodziliśmy pożyczony sprzęt, nasz pies kogoś pogryzł, nasz dron wleciał na sąsiednią posesję i uszkodził fasadę budynku, dziecko jadąc rowerem czy hulajnogą uderzyło w obcy samochód… Jeśli obawiamy się, że nasze hobby może być niebezpieczne dla innych, zabezpieczmy się przed nieprzewidzianymi kosztami następstw naszych pasji. Odpowiedzialnie uprawiajmy narciarstwo, jazdę konną, strzelanie, sporty wodne – zawsze z polisą OC, którą dodamy do ubezpieczenia nieruchomości!

Roczny koszt polisy majątkowej to zwykle kilkaset złotych. Kwota niewielka w stosunku do strat jakie mogą wystąpić, jeśli spotka nas nieprzyjemne zdarzenie losowe związane z naszą nieruchomością. Polisa daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu  korzystania z własnego majątku oraz świadomość, że w razie czego nie zostaniemy bez środków na naprawę powstałych szkód. Warto przy tym zadbać o usługę assistance, dzięki której będziemy mieli do dyspozycji specjalistów (m.in. elektryka, hydraulika, ślusarza, dekarza, szklarza), którzy pomogą nam zorganizować się w kryzysowej sytuacji.

Jako klienci naszego biura nieruchomości zawsze możecie Państwo liczyć na fachowe doradztwo i rzetelną ofertę ubezpieczenia od wszystkich ryzyk dla majątku, który pozyskacie dzięki naszemu pośrednictwu. Zawarcie umowy nie wymaga uciążliwych formalności. Zadbamy o to, aby Państwa majątek został zabezpieczony kompleksowo a ubezpieczenie było zawsze dostosowane do Waszych potrzeb.

Zapraszam do kontaktu

MM Nieruchomości

Joanna Skrzypińska

Tel.: 502 477 701


* UWAGA! Zamieszczone na naszych stronach oferty nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w nich zawarte mają jedynie charakter informacyjny.

 • Bezpieczeństwo transakcji chronione polisą OC,
 • Dodatkowo otrzymają Państwo bezpłatnie ubezpieczenie nieruchomości w PZU na okres 12 miesięcy,
 • Oferujemy bezpłatną pomoc przy określeniu możliwości kredytowych, oraz przy uzyskaniu najlepszych warunków kredytowania dostępnych na rynku bankowym,
 • Jako biuro nieruchomości pobieramy za usługę pośrednictwa wynagrodzenie w formie prowizji.

Udostępnij

Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 • Wyszukiwarka ID

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
 • Wybierz walutę

 • Wyszukiwanie zaawansowane

Porównaj