Zaawansowane wyszukiwanie
Wyniki wyszukiwania

Twój pośrednik dobrym negocjatorem

przez technik on 10 marca 2022
Twój pośrednik dobrym negocjatorem
Komentarze:0

Negocjacje odgrywają kluczową rolę w realizowaniu transakcji na rynku nieruchomości. Ich jakość może je istotnie przyspieszyć bądź całkowicie zniweczyć. Każda ze stron ma inne potrzeby i oczekiwania. Sprzedawca ma na celu osiągnąć jak najwyższą cenę, natomiast strona zainteresowana kupnem w większości przypadków chciałaby dokonać zakupu za możliwie jak najniższą kwotę. W momencie sprzedaży i zakupu nieruchomości obie ze stron chcą uzyskać jak najlepszy dla siebie zysk. Nasuwa się pytanie czym jest negocjacja oraz czym ona charakteryzuje się na rynku nieruchomości?

Negocjacja w ogólnym pojęciu jest to „obustronny proces komunikowania się, którego celem jest osiągnięcie porozumienia, gdy przynajmniej jedna ze stron nie zgadza się z daną opinią lub z danym rozwiązaniem sytuacji. Negocjacje to sposób porozumienia się w celu rozwiązania konfliktu oraz dojścia do porozumienia obydwu stron, proces wzajemnego poszukiwania takiego rozwiązania, które satysfakcjonowałoby zaangażowane w konflikt strony.”

Patrząc na tę definicję pod kątem zbytu nieruchomości można uznać, iż głównym celem negocjacji ceny nieruchomości jest znalezienie porozumienia pomiędzy kupującym, a sprzedającym. Aby podjąć negocjację trzeba zorientować się jak tak naprawdę wygląda jej cały proces. Składa się on z następujących 4 etapów:

 1. PRZYGOTOWANIE NEGOCJACJI – tutaj zawiera się określenie potrzeb, pozyskanie wiedzy merytorycznej, dopatrzenie formalności.
 2. OTWARCIE NEGOCACJI I PRZEDSTAWIENIE WARUNKÓW – uzyskanie porozumienia co do przedmiotu negocjacji oraz przedstawienie stanowisk dotyczących danej kwestii.
 3. NEGOCJACJE WARUNKÓW – tutaj zostają przedstawione argumenty każdej ze stron, prowadzone są rozmowy. 
 4. ZAMKNIĘCIE NEGOCJACJI I KONTRAKT – akceptacja warunków przez obie strony i ewentualne podpisanie stosownej umowy i jej realizacja.

Sam proces negocjacji patrząc na te etapy nie wydaje się być trudny, natomiast każdy z nich odgrywa ważną rolę w ich przebiegu. Dobre przygotowanie pozwala nam ułatwić proces otwarcia rozmów ze stronami. Z kolei dwa kolejne etapy są równie ważne, aby z zyskiem zakończyć negocjację. Na końcu odpowiednie wdrożenie współpracy ze stronami i kontrolowanie końcowego przebiegu sprawy. Negocjacje przy sprzedaży/zakupie nieruchomości nie należy do najprostszych, mając na uwadze koszty jakie ponosimy, bądź jaki uzyskamy zysk. Jeśli na swojej drodze do zakupu, bądź sprzedaży swojej własności trafimy na dobrego pośrednika, który jest w stanie dla nas wynegocjować najlepszą możliwą ofertę. Taką, która zaspokoi potrzeby obu stron jesteśmy w stanie stwierdzić, iż trafiliśmy na osoby obeznane w temacie negocjacji w dziale nieruchomości.

Zapraszam do współpracy ze mną.

Katarzyna Piegdoń

tel.: 665 809 724

MM Nieruchomości

Szopena 10


* UWAGA! Zamieszczone na naszych stronach oferty nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w nich zawarte mają jedynie charakter informacyjny.

 • Bezpieczeństwo transakcji chronione polisą OC,
 • Dodatkowo otrzymają Państwo bezpłatnie ubezpieczenie nieruchomości w PZU na okres 12 miesięcy,
 • Oferujemy bezpłatną pomoc przy określeniu możliwości kredytowych, oraz przy uzyskaniu najlepszych warunków kredytowania dostępnych na rynku bankowym,
 • Jako biuro nieruchomości pobieramy za usługę pośrednictwa wynagrodzenie w formie prowizji.

Udostępnij

Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

 • Wyszukiwarka ID

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
 • Wybierz walutę

 • Wyszukiwanie zaawansowane

Porównaj